-

Murat Baytaroğlu Kırklar TV’ye konuştu

Levent BİÇKİN 09 Ağustos 2011 0
 

20110802 93300 Murat Baytaroğlu Kırklar TVye konuştu

 

Murat Baytaroğlu Kırklar TV’ye konuştu

Spor Toto 2.ligdeki temsilcimizin yeni transferi Murat Baytaroğlu geçtiğimiz hafta sonu Kırklar Tv Muhabiri Sercan Dönmez’in konuğu oldu.
Kırklareliliğinden başlayıp Kırklarelispor’a transfer oluşunun perde arkasına kadar her şeyi anlatan Baytaroğlu yeni sezon öncesinde iddaalı konuştu.
Geçtiğimiz sezon TFF Spor Toto 3.lige yeni yükseldiğinde futbolcu öneren tecrübeli futbolcumuz Murat Baytaroğlu, Kırklarelispor’un Şampiyon olup 2.lige çıktıktan sonra Kırklarelispor’a transfer olma kararı aldığını açıkladı.
Yeni sezon için uyumlu kadro oluşturduklarını dile getiren Baytaroğlu Kırklarelisporlu taraftarlara da önemli mesajlar verdi.
Sakatlığı hakkında da konuşan Murat Baytaroğlu yeni sezon öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kırklarelispor Başkanı Volkan Can ile daha önceden tanışıklığını dile getiren Baytaroğlu Kırklarelispor’a transferini şu şekilde değerlendirdi; ” Volkan Can ile daha önceden tanışıyoruz. Bir arkadaşlığımız bir dostluğumuz vardı. Bilgin hocam ile daha önceden bir dostluğumuz bir ağabey kardeş ilişkimiz vardı. Ben zaten burada doğup büyüdüm. Kırklarelispor’da yetişerek bir yerlere gitmiş futbolcuyum. Bu takımın bütün kademelerinde yaz okulu da dâhil olmak üzere oynadım. 8-9 yaşından beri yaz okulu, yıldız takım, genç takım, Amatör takım, A takım olmak üzere Kırklarelispor’un bütün seviyelerinde oynadım. Daha sonra buradan Türkiye’nin çeşitli takımlarına gidip oralarda farklı farklı liglerde oynadım. Açıkçası ben zaten hep Kırklarelispor aklımın ucunda olan bir yerde ama sizinde bildiğiniz üzere benim son oynadığım lig Bank Asya ligiydi. Daha öncesi 2.lig B kategorisiydi. Böyle bir konum olmamıştı ve böyle bir olasılık yoktu açıkça söylemek gerekirse. Kırklarelispor’un da bu başarılarından sonra geldiği noktada Volkan Başkanın da bana olan ilgisi bana olan yakınlığından dolayı daha çok böyle bir karar aldım. Açıkçası transferim böyle afakî konuşmalar sonrası gerçekleşmedi. Sonuçta Kırklarelispor’un başarısı önemli olan. Bende buraya gelirken onu göz önünde bulundurarak geldim. Hedefimiz burada çok iyi bir takım olup Kırklarelispor’u bu ligin takımı yapmak. Yani bunu başarırsak zaten biz çoğu şeyi geçmiş oluruz. Bu lig aslında dışardan göründüğü gibi zor bir lig değil. Halkımızda yeni çıktığı için yapabilir mi düşüncesi var. Ben 12 – 13 senedir bu ligde oynuyorum yani o kadar dışardan görüldüğü gibi zor değil. Nedeni de Kırklarelispor için zor değil. Aslın bizim Kulübümüz şuanda çok kötü bir konumda değil. Baktığınız zaman Kırklarelispor çoğu kulüplerden borcu az olan bir takım. Borçların az olmasından dolayı Kırklarelispor cazibe haline geldi. Gelen futbolcular da bu yüzden seçiyor.”
Birbirini tanıyan futbolcu aynı ortamda daha başarılı olur
Kırklarelispor’a transfer olmasıyla birlikte eski takım arkadaşlarını yeşil beyazlı camiaya toplayan Murat Baytaroğlu “Daha önceden beraber oynadığımız Taner Araz benim Yıldırım Bosna’dan takım arkadaşım, Serdar Nişancı ile Murat Suci Eyüpspor’dan takım arkadaşım, Yunus İçuz Kartalspor’da oynadığım dönemden, Recep Serkan Çetintaş Edirnespor’da oynadığım yıllardan tanıdığım oyuncular. Ama bu isimlerin son durumları da bizim çok önemliydi. Bu arkadaşlar bu liglerin oynayan oyuncuları, Murat Tiraki’yi de rakip olarak tanıyorum. İşte bunlara Lüleburgazspor’dan alınan Serdal Alan dâhil edilebilir. Yani biz hep istedik ki Kulüp olarak bir birini tanıyan karakterli oyuncuların olması. Sonuçta Kırklareli küçük bir şehir. Burayı görüp burada yaşayabileceklerini kendi kafalarından geçirmelerini istedik. Bunun için de Kulüp olarak biraz buna aslında dikkat ettik. Başkanımızın da Bilgin Hocamızın da transfer konusun da aldığı en önemli baz bu aslında. Bilgin Hocamızın da en dikkat ettiği Futbolcu karakteridir” dedi.
Takımın durumu iyi
Kırklarelispor’un maddi imkânsızlıklar yönünden iyi transfer yapılmadığını düşünenler için rahatlatan bir konuşma yapan Murat Baytaroğlu ” Kimse merak etmesin yapılan transferlerin hepsi kaliteli. Hepsini tanıyorum hepsi üst düzey futbolcular. İlk etapta Şampiyonluğa oynamasak ta ilk 6 içine girecek bir kadromuz var” dedi.
Takım arkadaşlarım ve Yönetimimiz beni Kaptanlığa uygun gördü
Kırklarelispor’a transferinden sonra Kırklarelisporlu taraftarlar tarafından Kaptan adayı olarak gösterilen Baytaroğlu’na konu ile ilgili şu açıklamaya yer verdi ” İki gün önce en son işte Bilgin hocamız Volkan Başkanımız ve Yönetim kurulu bizim ile bir toplantı yaptı. Takımın 3-4 tane büyüğü ile bir toplantı yaptılar.  Onların da talepleri sonrasında beni takımın kaptanı olarak uygun gördüler. Belki benim buralı olmamdan dolayı belki de dışarıda uzun süre kalmamdan dolayı takımın Birinci kaptanı olarak benim olmamı istediler. Geçen seneki takım kaptanı Taner Araz’ın da ikinci kaptan olduğunu bize açıklama yaptılar. İnşallah Kırklarelispor’a hayırlı olur. Bu kaptanlık mevzusunda takımın 8-9 tane oyuncusunun birbirine çok yakın yaşta olmasından dolayı bir problem olacağını sanmıyorum. Takımın birçok ağabeyi var ve de takımın birçok kaptanı var” dedi.
Kırklareli Halkı takımına sahip çıkıp desteklemeli
Kırklarelispor’un kaptanlığına getirilen oyuncusu Murat Baytaroğlu son olarak Kırklareli Halkına seslendi. Baytaroğlu “Ben daha önce de söylediğimi bir kez daha söylemek istiyorum. Biz şunu yaparız bunu yaparız demek istemiyorum. Birçok takımda oynadım. Mesela ligde kalmak için takım oluşturuldu biz Şampiyon olduk. Bazı Kulüpler çok büyük paralar harcadı ligde küme düşmemeye oynadı. Benim şuan ki gördüğüm kadarı ile Kırklarelispor’un hem yönetimsel hem Teknik Heyet bazında hem de futbolcu bazında en azından bir Kulüpleşme adına doğru yapılan işler var. Bu Kulüpleşme adına yapılan işler bizi zamanla daha iyi bir kulüp haline getirecek. Sonuçta biz burada yaşıyoruz. Kırklareliliyiz tabiî ki isteriz bu sene bir anda Bankasya’ya bu takım çıksın. Olmaz mı olur. Futbolda her şey var. İnanmazsan zaten hiçbir şey olmaz. Ona kesinlikle katılıyorum ama biz bu sene için zaten benim kendi görüşüm orta sıralara oynayan ilk 6 olursa da hayır demeyecek play-off oynayacak bir takım olursak başarılı olduğumuza inanırım ben. Çünkü biz de bu lige yeniyiz. 2.ligde işler daha zor. Bu Ligde yüksek para harcayan takımlar var. Kırklarelispor bu Kulüp kafasında çok iş başaracağına inanıyorum. Taraftarlarımıza da sesleniyorum; Bize destek olsunlar. Zaten stadımız küçük, yani bu stada gelen takımlara en azından dolu gösterip burada da bir Kırklarelispor varmış, Trakya’nın tek 2.lig takımıyız yani buraya gelen takımların hepsinin en azından buradan giderken ‘biz bu Kırklarelispor’u Kırklareli’nde yenemeyiz’ veya ‘kimse Kırklarelispor’u evinde yenemez’ dedirtmemiz gerekiyor. Zaten bunu başarırsak Trakya’da kimse puan alamaz kanısına ulaşarak adımızı Türkiye’ye duyururuz. Bunun için de en büyük destekçimiz taraftarımızdır. Onlardan iyi günde de kötü günde de hep bize destek olmalarını bekliyoruz. İnşallah taraftarımız ve bizim için iyi bir sezon geçer” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Sercan Dönmez.

Aramalar:

YORUMLAR »